RZ a RŠ / Rada školy
Materská škola Dénešova č. 53 Košice 040 23

Rada školy pri svojom vzniku prijala štatút, v ktorom sú uzákonené jej práva a povinnosti vyplývajúce z jej poslania.
Rada školy sa okrem iného vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy, uskutočňuje a riadi výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy, predkladá návrh na jeho odvolanie s odôvodnením.

Rada školy pri MŠ Dénešova má 9 členov:

3 sú zvolení zástupcovia rodičov
    2 sú zvolení pedagogickí zamestnanci
    1 zvolený nepedagogický zamestnanec
    3 delegovaní zástupcovia zriaďovateľa

Na ustanovujúcom zasadnutí rady školy dňa 13.04.2016 bola ustanovená nová rada školy na funkčné obdobie 2016 - 2020 v zložení :
 Predseda:   p. Svítková Katarína- pedagogický zamestnanec
 Podpredseda:  Mgr. Hudáková Valentína - pedagogický zamestnanec
 Zapisovateľka:  Ing. Spišáková Tatiana - rodič
 Členovia:  Mgr. Kifferová Lucia - rodič
   Mgr. Júlia Trudňáková - rodič
   p. Kalánová Silvia - nepedagogický zamestnanec
   Ing. Roman Matoušek - poslanec
   p. Tóth Vojtech MBA - poslanec
  Mgr. Tomáš Gáll - poslanec

Voľby sa uskutočnili tajným hlasovaním a členovia Rady školy sú volení na štvorročné funkčné obdobie .

Činnosť rady školy : od 28.3.2016 – 28.3.2020

Stretávajú sa 4x ročne a pracujú podľa vopred vypracovaného plánu. Na zasadnutia prizývajú riaditeľa školy a spolupracujú so ZRPŠ pri MŠ Dénešova .
Rada školy nevlastní žiaden  majetok a svoju činnosť zabezpečuje v zmysle platnej  legislatívy.

Svítková Katarína
Predseda RŠ